Objawienia Matki Boskiej z Akita dopełniają treść Objawień z La Salette, Lourdes i Fatimy. Głos Matki Boskiej jest pełen bólu, gdy mówi: „Działanie szatana przeniknie nawet Kościół. Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci… świątynie i ołtarze będą plądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, a szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu.”. Głos Maryi z Akita rozbrzmiewa dziś swoją aktualnością. O książce ks. Zygmunta Kwiatkowski SJ „Akita. Matka Boska Japońska” – pisze Artur Żak

Sanktuarium w Akita leży w Japonii, sześćset kilometrów na północ od Tokio. Z naszej perspektywy można śmiało powiedzieć, że gdzieś na końcu świata. Nie prowadzi do niego żadna porządna droga. Ks. Kwiatkowski napisał krótko: „Było to najuboższe na świecie sanktuarium, w jakim się kiedykolwiek modliłem.” I właśnie to ubogie miejsce, zapomniane przez ludzi, wybrała Matka Przenajświętsza. Właśnie tam, głuchej i schorowanej siostrze zakonnej Agnes Katsuko Sasagawa objawiła się Maryja.

Objawienia zaczynają się znakiem światła: „Pewnego ranka, a dokładnie 12 maja 1973 roku, siostra Agnes była sama w domu i jak zwykle rano udała się do kaplicy. Miała tam adorować przed Najświętszym Sakramentem. Jak zwykle u nich w klasztorze i jak zwykle w klasztorach japońskich, gdzie nie ma księży kapelanów, siostry otwierają same drzwi tabernakulum, aby móc adorować widoczną w nim, konsekrowaną Hostię. Tego ranka siostra Agnes, gdy otworzyła drzwiczki tabernakulum, została dosłownie „porażona” światłem wydostającym się z niego. Słowo „porażona” nie jest przesadne, bowiem nie tylko bezładnie osunęła się na podłogę, ale przez dłuższy czas nie była w stanie się z niej podnieść, jak gdyby przytrzymywała ją jakaś niewidzialna siła. Modliła się przy tym przez cały czas, pozdrawiając i uwielbiając Najświętsze Serce Jezusa.”

Nie będę opisywał dokładnie samych objawień, ani również pełnej ich treści, gdyż w książce są one dokładnie przywołane i omówione, ale chciałbym zacytować obszerny fragment ostatniego Orędzia Matki Boskiej, jakie skierowała do siostry Agnes: „Powiedziałam ci już, że jeżeli ludzie nie zaczną pokutować i nie poprawią się, Ojciec Niebieski ześle na ludzkość straszliwą karę. Będzie to kara większa niż potop, nieporównywalna z niczym, co widział świat. Ogień spadnie z nieba i unicestwi większą część ludzkości, dobrych na równi ze złymi, nie oszczędzając ani kapłanów, ani wiernych. Ci, co ocaleją, będą czuć się tak samotni, że będą zazdrościć umarłym. Jedyną bronią, jaka wam pozostanie, to Różaniec i Znak pozostawiony przez mego Syna. Codziennie odmawiajcie Różańcowe modlitwy. Na Różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów.

Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom. Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci… świątynie i ołtarze będą plądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, a szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu.

Diabeł będzie występował szczególnie przeciwko duszom poświęconym Bogu. Powodem mego smutku jest myśl o zatraceniu tak wielu dusz. Jeśli grzechy będą coraz liczniejsze i poważniejsze, nie będzie już dla nich przebaczenia.”

Sama figurka Matki Boskiej z Akita jest nie mniej wyjątkowa: „Matka Boska z Akita stoi przed krzyżem, który jakby wyrasta z Jej ramion i Ją uskrzydla. Objawia zwycięstwo męki Pańskiej, jakby mówiąc o tajemnicy Zmartwychwstania: „nie lękajcie się, otwórzcie drzwi mojemu Synowi” oraz „przyjdźcie do Mnie, a Ja was pojednam z Moim Synem”.

Gdyby nie papież Franciszek, świat nie dowiedziałby się o Objawieniach w Akita. Przez długie lata, wręcz dziesięciolecia, Objawienia objęte były zmową milczenia, a siostra Agnes i siostry ze Zgromadzenia Służebniczek Eucharystii wręcz potępione. Potrzebny był cud i ten cud zdarzył się, gdy za sprawą papieża Franciszka, Akita została wybrana, jako jedno z dziesięciu sanktuariów Maryjnych na świecie, wśród których była również Jasna Góra, do misji udzielenia modlitewnego wsparcia jego inicjatywie zatrzymania dalszej eskalacji wojennej na Bliskim Wschodzie.

Książka ks. Zygmunta Kwiatkowskiego to wyjątkowa historia, która pozwala lepiej zrozumieć znaki czasu. To również wezwanie do modlitwy, dlatego na zakończenie chciałbym zacytować fragment modlitwy Służebniczek Eucharystii:  „Panie Jezu Chryste, Synu Ojca, ześlij teraz Ducha Twego na ziemię. Spraw, aby Duch Święty zamieszkał w sercach wszystkich narodów i chronił je od upadku, katastrofy i wojny„.

                                                                                                                                       Artur Żak

Zygmunta Kwiatkowski SJ, Akita. Matka Boska Japońska, Wydawnictwo FRONDA, Warszawa 2019.

KSIĄŻKA POWSTAŁA PRZY WSPÓŁPRACY LITER WIARY!

Udostępnij